Intro

Aktuality

Sailing na AZOROCH flotilová plavba

07.05.-14.05.2016

22

NOVINKA ! AZORSKÉ OSTROVY – flotilová plavba  

Azorské ostrovy, 1430 km vzdialené od najbližšej pevniny sú jachtárskou Mekkou a vytúženou zastávkou jachtárov preplavujúcich Atlantik. Ponúkame vám možnosť aspoň niekoľko dní zdieľať túto unikátnu atmosféru . Štart našej plavby je na ostrove Faial. Horta, na ostrove Faila je štvrtá najnavštevovanejšia marína na svete. Práve tu symbolicky – v kultovom Peter´s Pub-e pri pohari gin & toniku odštartujeme našu plavbu. Plavbu povedie horolezec a moreplavec , Vlado Porvazník, ktorý na svojej lodi Civetta 2 absolvoval plavbu okolo sveta ( 2013-2015). 

Azory slovami moreplavcov: 

„…..Poznáte ten stav duše, keď sa vraciate na miesto, ktoré mate radi? Keď cítite tú atmosféru vo vzduchu, ktorú neviete popísať? 

Prvý krát som pristál na Horte v roku 2010 po preplávaní 2400 námorných míľ severným Atlantikom. Prístav, kde som sa okamžite cítil doma, jachting rozvoniaval zo všetkých miest, 

kam som sa len pozrel a vstúpil. Nespočetné maľby na mólach a stenách maríny, ktoré namaľovali členovia posádok plachetníc, ktoré práve preplávali oceán, plní emotívnych pocitov. Ani my sme neodolali a pridali náš „podpis“. 

História je bohatá svojou veľrybáskou tradíciou. Slávny sa stal miestny “Peter bar”, jachtárska krčma založená v roku 1918. Jachtári s čerstvými pocitmi z preplavby v povznesenej nálade vychutnávajúc pocit, že to dokázali sedia pod stovkami vlajok ktoré tam zanechali ich predchodcovia. Niekde tam visí aj slovenská. 

Vrátil som sa tam v roku 2012 a tento rok. Stabilné vetry, v máji ani zima, ani moc teplo, vynikajúci jachting …je to, na čo sa tam vždy budem tešiť. 

Ostrov je zelený, sopečný produkcia vína prekvitá. Vraj je vynikajúce… 

( Vlado Porvazník, SK) 

„..Wonderful place for a sailing holiday with quiet, pretty marinas if you come into land or you can always have a night sail and marvel at the fluorescent sea caused by bioluminescent algae. A highlight for many are the whales and dolphins that are often seen alongside the boats as well as the breathtaking views of the volcanic scenery from the sea especially the perfect cone of Mt Pico (2351m). A dip in the ocean is also a must with sea temperatures of between 15 and 25 degrees although don’t think too much about the depth – it drops off to 2000-4000m just a few miles off the islands! …“ 

( John B., UK) 

Plánovaná trasa plavby: 

DEŃ 1, z HORTA ( FAIAL ISLAND) do VELAS ( SAO JORGE ISLAND), 22 NM 

DEŇ 2: z VELAS do ANGRA DO HEROISMO ( historické mesto pod zaštitou UNESCO), TERCIERA ISLAND , 49 NM 

DEŇ 3: DEŇ NA OSTROVE TERCIERA 

DEŇ 4: PICO ISLAND, 54 NM 

DEŇ 5: DEŇ NA PICO ISLAND, 21 NM 

DEŇ 6: PICO ISLANDHORTA ( FAIAL ISLAND) // báza // prenocovanie 

DEŇ 7: odlet 

http://www.visitazores.com/en

 

 

VOLNÉ LODE : ( aktualizované 16.11.) 

Typ lode 

Počet kajút 

Cena / loď 

Kaucia 

 

DUFOUR 450 

( 2014) 

––- 

REZERVOVANÉ -— 

 

DUFOUR 410 

(2016) 

2950 € 

REZERVOVANÉ 

 

DUFOUR 405 

( 2013) 

2750 € 

REZERVOVANÉ

DUFOUR 375 

(2011) 

2350 € 

2000 € 

REZERVÁCIA PO KAJUTÁCH na lodi so skipperom ( kap. Vlado Porvaznik) : 1600 Eur / dvojlozkova kajuta ( 2 osoby)

 


 

Možnosť rezervácie aj NA OSOBY, cena 850 €. V tomto prípade budete ubytovaný v kajute s ďaľsou prihlásenou osobou.

Cena prenájmu celej LODE zahŕňa: kajutu pre 2 osoby, náklady za kapitána, poistenie kaucie a posádky, čistenie lode. Nezahrňa : pohonné hmoty, prístavné poplatky, stravu, dopravu 

 AKTUÁLNA CENA LETENIEK

od 298 € + serv. poplatky s prestupom/ prenocovaním ( nie je v cene) v Lisabone