Intro

Aktuality

FLOTILOVÁ PLAVBA KANÁRSKE OSTROVY

4.-11.November 2017

34

 

FLOTILOVÁ PLAVBA

KANÁRSKE OSTROVY

Lanzarote

Dátum: 4.-11. November

 

V My Way sme pripravil pre Vás ďaľšiu spoločnú flotilovú plavbu, kde v skupine lodí, s pripravenou a naštudovanou trasou máte možnosť lepšia a bezpečnejšie sa zoznámiť s novými oblasťami .

Prečo Kanárske ostrovy ?

Kanárske ostrovy sú miesto kde sa stretávajú 2 kontinenty,  majú nádherné pláže  unikátnu prírodu, celoročnú „ jar“ a priaznivé podmienky na jachting. To všetko robí túto jachtársku destináciu celoročne veľmi atraktívnou.

 Kanárske ostrovy boli vždy zastávkou na transatlantických plavbách kvôli priaznivým pasátovým vetrom – napr. aj slávny Christopher Columbus sa zastavil tu na Kanárskych ostrovoch počas svojej výpravy do Nového sveta.

Lanzarote je najvýchodnejší zo všetkých Kanárskych ostrovov, nachádza sa najbližsie k africkej pevnine. Počasie je o poznanie teplejšie ako na ostatných ostrovoch, rovnako aj zrážok je menej. Teplota vzduchu v zimných mesiacoch je okolo 21 stupňov a teplota vody v zime je 19-22 stupňov.

Na ostrove sa nachádza viac ako 100 vulkánov. Celá ostrov je vyhlásený za biosferickú rezervácu Unesco.

Na ostrove sa v kontraste so sopečnou krajinou nachádza takmer 90 pláží , mnohé s krásnym bielym pieskom ( Papagayo, Blaya Blanca).

Lanzarote , kvôli uvedeným prednostiam a tiež kvoli veľkémi počtu chránených kotvísk a prístavov na východnej a južnej strane ideálny na jachting. Počas plavby môžete vidieť pri troche šťastia delfíny, veľryby, korytnačky na lietajúce ryby. Kedže ostrov nie je veľký zostáva dostatok času aj na výlety do vnútrozemia a na prehliadku národného parku Timanfaya, ktorý pokrýva štvrtinu povrchu Lanzarote . Lodiam vo flotilovej plavbe  vybavíme povolenie pristátie , alebo kotvenie na  ostrove Graciosa ( národý park) na severe Lanzarote.

Plavby budú starostlivo vypravené , inštruované a dohliadané lokálnym partnerom.

Alternatívny doplnkový program k plavbe  ( ceny budú upresnené), podľa počtu záujemcov autami alebo mikrobusom:

* Návšteva vinic v v sopečnej oblasti s ochutnávkou vín,  večerou vo vychýrenej lokálnej reštaurácii na záp. pobreží, Zelená Lagúna v El Golfo

* Národného parku Timanfaya. Podľa počtu záujemcov mikrobusom , alebo autami.

* Nedeľné trhy v Teguise a famózna surfistická pláz FAMARA na SZ ostrova + rázovíté mestečko FAMARA žijúce v slobodnom duchu surferov.

Pobyt je možné predĺžiť o pobyt v apartmáne pri mori alebo v štýlovom dome vo vnútrozemí s dobrým prístupom do všetkých atraktívnych lokalít na ostrove.

Voľné lode k nájmiu v termíne flotilových plavieb:

Typ lode

Rok vyroby

Pocet kaj/ ložok

TERMIN: 06.-13.MAJ

TERMIN: 04.-11.NOV

BAVARIA Cruiser 37

2015

3/6

2420 €

2239 €

BAVARIA Cruiser 41

2015

3/6

2805 €

2595 €

BAVARIA Cruiser 46

2014

4 /8 ( alebo 3/6)

3190 €

2951 €

BAVARIA Vision 46

2015

3/6

3685 €

3409 €

BAVARIA Cruiser 51

2014

5 /10( alebo 4/8)

3740 €

3460 €

Extra sa platí v báze 150 €

 

 

 

 

 

Lode v uvedených termínoch sú k dispozícii počas celého roka , odporúčané obdobie plavby je október – jún.  Ceny na vyžiadanie v CK.

Klienti , ktorí sa zúčastňujú flotilovej plavby v cene welcome drink a návrh spoločnej trasy, ktorý bol zostavený v spolupráci s lokálnymi partnermi a zabezpečenou  možnosťou  výletov do vnútrozemia , alebo na západnú , lodóu neprístupnú časť ostrova.

 

Rezervácie a informácie CK MY WAY.